NAUJIENA! Epinis kalnų žygis GR20 Korsikoje

Mūsų kelionėje pražygiuosime dalį GR20 tako, nes visas takas GR20 sudaro net 180 kilometrų, 12.775 metrų sukilimo, 12.735 metrų nusileidimo.

Sunkiausias žygis Europoje, vienas geriausių takų pasaulyje, neįsivaizduojamai atšiaurūs kalnai, įspūdingi peizažai ir nepamirštomi įspūdžiai – tiek skirtingų pasakojimų apie šį žygį, ir visa tai tiesa. GR20 yra visa tai ir dar daugiau!

Jei esate aistringas žygeivis, laikykite šį žygį didžiausiu gyvenimo iššūkiu ir nepakartojamu nuotykiu. Dėl sudėtingos jo reputacijos daugelis žygeivių pernelyg įbauginti, kad galėtų leistis į šį žygį, o tarp tų, kurie bando, nemaža dalis jo nebaigia. Tačiau Mes žinome, kaip tai įveikti ir siūlome praeiti su mumis techniškiausią GR20 North (Šiaurinę) maršruto dalį.

1 DIENA Skrydis iš Lietuvos ir keltas į Korsiką

Susitinkame Vilniaus oro uoste, kur mūsų laukia skrydis iš Lietuvos į Nicą.
Keltu keliamės į Korsikos salos šiaurės rytus, prie sąsiaurio, į antrąjį pagal dydį saloje miestą Bastia. Nakvojame kelte.

2 DIENA Bastija ir pažintis su miestu bei jo apylinkėmis

Kaip ir daugelio Korsikos miestų, Bastijos istorija prasideda nuo genujiečių, kurie salą valdė nuo XIV amžiaus, nors savo pėdsaką paliko ir vėlesni amžiai – ypač nuo baroko eros iki XIX a.
Bastijos istorinį branduolį sudaro du skirtingi rajonai: Terra Vecchia, supantis nedidelį originalų uostą ir Terra Nova, aukščiau esanti citadelė su aukštomis sienomis. Nors šie pavadinimai reiškia „Senoji žemė“ ir „Naujoji žemė“, kalvos viršūnėje esanti tvirtovė iš tikrųjų yra daug senesnė, pastatyta nuo XV amžiaus kaip Genujos valdovų Bastijos tvirtovė.
Pasidėję daiktus leisimės į lengvą pažintinį žygį Bastijos miesto apilinkėse. Po pietų grįžtame į viešbutį ir leidžiamės į pažintį su Bastijos miestu. Vakarieniaujame mieste ir nakvynė viešbutyje.

3 DIENA Pirma žygio diena: link Petra Piana

Žygį pradėsime iš Vizzavonos link kalnų prieglaudos namelio Refuge de Petra Piana (1422 m), priklausomai nuo oro, rinksimės maršrutą per stačias uolas palei keteras (primygtinai, tik esant saugiam orui) arba kito maršruto taku, šalia Kanaglijos kaimelio, iš čia eisime palei Manganellu upę, saulės įkaitintomis lygiomis uolomis ir viliojančiais uolų baseinais.
Prie mažo piemens namelio ir žolės proskynos sustosime pailsėti ir toliau keliausime miško pakraščiu bei iškilsime į gražų atvirą slėnį. Toliau kilsime slėniu, mėgaudamiesi vaizdais ir pasieksime kempingą Petra Piana, kur nakvosime palapinėse. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 6 val., 16 km, 1160 m pakilimas, 110 m nusileidimas.

4 DIENA Antra žygio diena: Petra Piana – Camputil Plateau

Papusryčiavę, kilsime į kalnagūbrį. Takas akmenuotas ir susidarys įspūdis, tarsi žygiuotume mėnulio paviršiumi. Judėsime palei kalnų kolonas aukštu maršrutu.
Vaizdai įspūdingi – daugybė nuostabių ledyno ežerų, o tolumoje matysime Vorte, istorinę salos sostinę. Pasieksime garsiają Breche de Capitellu, iš kurios atsiveria nepaprasti vaizdai į Melu ir Capitellu ežerus. Daugelis sutiks, kad tai vienas iš gražiausių maršruto etapų, aišku jis taip pat techniškas ir labai minerališkas.
Toliau nusileisime į Manganu prieglobstį, esantį Camputill plokščiakalnio pakraštyje. Pasieksime piemens namelį Vaccaghja. Nakvosime palapinėse Camputil plynaukštėje. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 7 val., 11 km, 700 m pakilimas, 940 m nusileidimas.

5 DIENA Trečia žygio diena: Camputil Plateau – Castel de Vergio

Po pusryčių pradėsime žygį lengvai kildami į kalną bei lengvu prasiėjimu per bukų mišką iki Lac de Nino ežero. Tai puiki stotelė užkąsti ir pailsėti ant ežero kranto.
Šis 1743 m aukštyje esantis ledyninis ežeras yra gražioje vietoje ir puiki vieta poniams ir kitiems gyvūnams ganytis vasarą. Oras gaivus, dvelkiantis alksnių ir kalnų kvapais.
Nuo ežero klasikinis pasivaikščiojimas veda aukštu kalnagrūbriu, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai ir retkarčiais mėlyna viliojanti jūra.
Galiausiai nusileidžiame prie Col St. Pierre ir prisijungiame prie plokščios pasagos formos tako į Castel di Vergio, nedidelę salos slidinėjimo stotį. Nakvynė namelyje Col de Vergio. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 6 val., 16 km, 600 m pakilimas, 750 m nusileidimas.

6 DIENA Ketvirta žygio diena: Castel de Vergio – Melarie Valley

Po pusryčių tęsime GR20 žygį ir judėsime link Radule kempingo su akmeniniais nameliais, pasislėpusiais prie uolų. Takas eina palei Golu upę aukštyn slėniu, o slėniui įpusėjus bus puikių vietų ne tik atsipūsti, bet ir išsimaudyti.

Toliau iš slėnio pradėsime kilimą palei kalnagūbrio liniją. Iš čia atsivers vaizdai į vakarinėje pakrantėje išsidėsčiusius kaimus bei salos kontūrus jūroje. Pasieksime Ciuttolu di i Mori (2000 m) aukščiausią Korsikos prieglobstį, kuris yra tarp dviejų bauginančių kalnų – Tafanatu ir Paglia Orba.

Iš prieglobsčio keliausime į Col de Foggiale ir nuo perėjos įspūdingu nusileidimu per aštrių granito uolų ir milžiniškų, didingų senų pušų chaosą.

Nusileidę į 1400 m aukštį ir kirtę Viru upę judėsime link nakvynės vietos prie kalnų namelio Vallone, kur nakvosime palapinėse. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 6 val., 13 km, 950 m pakilimas, 970 m nusileidimas

7 DIENA Penkta žygio diena: Circus of Solitude

Šiandien laukia sunkus, bet vienas gražiausių GR20 etapų žygis, kuris išmėgina komandas tiek fiziškai tiek psichologiškai, bet kurio kraštovaizdžiai gniaužia kvapą, taip, kad pusryčiausime už du : )
Žygio maršruto pavadinimas garsusis Circus of Solitude (vienatvės žiedas). Startas prasideda pakilimu link Monte Cinto, aukščiausios salos viršūnės. Kopimas staigus ir uolėtas, todėl kilsime lėtai ir po poros valandų pasieksime Bocca Crusetta. Kalnagūbris veda į bauginančią Pointe des Eboulis viršūnę 2607 m aukštyje, tai aukščiausias GR20 taškas.

Palengva leisimės žemyn, kol priartėsime prie senosios Haut-Asco slidinėjimo stoties slėnio, kur uolos ir griežtas dekoras užleidžia vietą upei ir miškams.

Nakvosime namelyje Haut Asco. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 8 val., 7 km, 1200 m pakilimas, 1200 m nusileidimas

8 DIENA Šešta žygio diena: perėja Bocca Di Stagnu

Po pusryčių paliksime senają Haut Asco slidinėjimo stotį, kirsime juodųjų pušų giraitę, kartais net šimtamečius medžius ir palengva kilsime į aštrią Bocca Di Stagnu (2010 m) perėją ir palengva leisimės gana stačiu ir siauru koridoriumi link Muvrella (2150 m) – link mažo ežero, vadinamo Muvrella. O po kurio laiko prieisime 30 metų senumo kabantį tiltą ir žygiavimas juo nenuvils jaudulio ieškančių žmonių. Tai ir puiki vieta maudynėms.
Neužilgo pasieksime kalnų prieglobstį Carozza. Tai vieta, kur buvo nufilmuota viena iš garsaus prancūzų filmo „Les Randonneurs“ scenų. Po Carozza prieglobsčio tęsime nusileidimą į Bonifatu. Nakvynė Bonifatu nameliuose. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 7 val., 12 km, 650 m pakilimas, 1530 m nusileidimas

9 DIENA Septinta žygio diena: finišas

Kelsimės ir pusryčiausime be skubos. Ši diena – paskutinė šio nerealaus nuotykio diena. Tai bus poilsinė diena, praeisime natūralius baseinus, kas norės ir turės ryžto pasinerti į gaivų šaltinių baseiną, laukia vandens procedūros.
Baigsime žygį Calenzana. Tai didelis senovinis piemenų kaimas, su 30 km jūros krantu, miškais ir slėniais. Taip pat tai GR20 kelio pradžios ar pabaigos taškas. Būtent gyvenvietės viršuje, prie San‘Antone fontano, prasideda maršrutas autentiškų mulų takeliu iki Ortaventi fontano.
Žygio pabaigą vainikuos pietūs Colenzanoje ir vyksime į Calvi, kuri didžiuojasi savo iškyšulyje įsitvirtinusia tvirtove dar nuo tryliktojo amžiaus, kuri per šimtmečius neprarado savo žavesio ir išlieka puikiu architektūros ir kultūros paveldo pavyzdžiu. Manoma, kad čia taip pat yra Kristupo Kolumbo, gimusio Genujos okupacijos metais gimtinė.

Sezono metu Calvi naktimis tvyro gyva atmosfera, tad būtinai nepraleisime progos aplankyti žinomo baro „Chez Tao“, kuris būna dažnai atviras iki paryčių ir muzika sklinda virš įlankos iki saulėtekio. Pastaraisiais metais Calvi pristato save kaip Korsikos kultūros sostinę ir vyksta daugybė muzikos festivalių, vienas iš jų „Calvi on the Rocks“. Nakvynė Calvi mieste, viešbutyje. Ėjimo metu nešimės visus savo daiktus su savimi.
Dienos ėjimas: 4 val., 12 km, 320 m pakilimas, 580 m nusileidimas.

10 DIENA Pažintis su Calvi ir jos apylinkėmis, vakare keltas į Nicą

Galite pamanyti, kad garsiausias Korsikos sūnus buvo Napoleonas Bonapartas. Tačiau yra galiojantis pretendentas į šį titulą – tai legendinio statuso žmogus, kurio jūrinės kelionės visam laikui pakeitė pasaulį: Kristupas Kolumbas. Bet ar jis ne iš Genujos? Na, taip ir ne. Daugelio (įskaitant daugumą korsikiečių) teigimu, Kolumbas gimė Calvi miestelyje, kuris nuo XIII iki XVIII amžiaus buvo neatsiejama Genujos jūrų imperijos dalis. Žinodami, kad toks didis keliautojas čia gyveno, negalime leisti laiko nepažindami apylinkių, aišku keliausime – nes Kolumbas užburia judėti!
Galėsime rinktis: ar leistis į kelionę laivu pakrante į UNESCO gamtos pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą SKANDOLĄ – jūrų ir sausumos draustinį, žinomą dėl dramatiškų raudonojo riolito uolų ir jūros stulpų formacijų bei klestinčios faunos, įskaitant delfinus, ruonius, žuvėdros, žuvis ir kirai, o kita galimybė yra žygis iki mažosios Notre Dame de la Serra koplytėlės, esančios ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į miestą ir jūrą. Vaizdai iš čia yra visiškai stulbinantys. Fotografai ir filmų kūrėjai – tai vieta jums!
Šiek tiek istorijos…Tarp kultūros paveldo brangenybių ant kalvos matome koplyčią ir prie uolos pritvirtintą skulptūrą – tai Serros Dievo Motinos koplyčia, pastatyta XV amžiuje (1479 m), kuri yra Kalvarijos religinio paveldo dalis. Skulptūra vaizduoja Mergelę Mariją, kuriai Calvadoso gyventojai patikėjo miesto apsaugą ir kuri jau 500 metų buvo piligrimystės objektas. Nakvosime kelte.

11 DIENA Atvykstame į Nicą ir skrydis į Lietuvą

Atvykstame į Nicą, o vakare mūsų laukia skrydis į Lietuvą. Geras laikas pasižvalgyti.

į kelionės kainą

Įskaičiuota Neįskaičiuota Svarbu
 • Lietuvio kelionių vadovo paslaugos
 • Keltų, traukinio ir autobuso bilietai
 • Nakvynei reikalingas inventorius: palapinės (viena palapinė / 2 asmenis), kilimėliai
 • Nakvynės viešbučiuose, svečių namuose, kalnų nameliuose arba palapinėse
 • Maitinimas žygio metu (pusryčiai, vakarienė)
 • Aviabilietai (~250 – 300 Eur). Bilietai perkami bendrai, kuomet yra surenkama grupė.
 • Išlaidos lauktuvėms ir maistui bei gėrimams ne žygių metu
 • Išlaidos pietums žygių metu
 • Arbatpinigiai mus aptarnaujančiam personalui (~80 – 100 Eur)
 • Savas inventorius (miegmaišis, apranga, avalynė ir t.t.)
 • Žygio sudėtingumas: GR20 ne veltui laikomas sunkiausiu žygiu Europoje. Nepaisant šio fakto nepatyrusiems žygeiviams gali kilti didelis pavojus. Nepervertinkite savo įgūdžių ir tinkamai pasiruoškite kelionei.
 • GR20 skirtas puikios fizinės formos žygeiviams, kurie jau turi didelę kelių dienų žygio aukštuose kalnuose patirtį.
 • Pasivaikščiojimai yra ilgi, nuo 6 iki 9 valandų per dieną, kartais daugiau.
 • Kai kuriomis dienomis galite tikėtis stačių įkalnių ir nuokalnių atkarpų, kurių aukštis pakils iki 1000 m.
 • Temperatūra svyruos, o oro sąlygos gali būti atšiaurios.
 • Reikia būti užtikrintam ir nebijoti aukščio.
 • Reljefas yra akmenuotas ir kartais gali būti slidus.
 • Tačiau tai nebus techninis kopimas.
 • Kelionės data gali koreguotis, priklausomai nuo skrydžių bendrovių tvarkaraščių pasikeitimų
 • Kelionė įvyks susidarius mažiausiai 8 asmenų grupei
 • Pusryčiai – paprasti ir lengvi – arbata, kava, košė (avižinė, grikių, makaronai, kuskusas).
 • Vakarienės – sublimuotas maistas kelionėms Travelluch.

 

UŽSISAKYKITE

Prancūzija, Europa
2023 rugsėjo 20 - rugsėjo 30

Kaina asmeniui

1300 Eur

Kiekis

-1+

Visa kelionės kaina

1300 Eur

Keleivis 1 (užsakantis asmuo)

Keleivis 2

Ar turite specialių poreikių?

(specialūs reikalavimai: maistas, gėrimai etc.)

Išankstinis apmokėjimas

Apmokėjimas

Kelionės kainaMokėti dabar (avanso suma) - 1300 Eur
Prašome užpildyti visus laukus. Jūsų kelionė buvo sėkmingai užsakyta. Mes netrukus su Jumis susisieksime.

SUTARTIES DALYKAS

Kelionių organizatorius Turisto atžvilgiu įsipareigoja teikti Sutartyje įvardintas turizmo paslaugas, o Turistas įsipareigoja sumokėti už paslaugas ir įvykdyti kitas šioje Sutartyje numatytas pareigas.

Šioje sutartyje “Kelionių organizatorius” yra kelionę organizuojanti MB “Kur toliau”, (toliau sutartyje Kelionių organizatorius). Šioje sutartyje Turistas – fizinis asmuo, sudaręs su Kelionės organizatoriumi Sutartį (sutartį pasirašęs asmuo) arba bet kuris fizinis (-iai) asmuo (-ys), kurio(-ių) vardu Sutartį pasirašęs asmuo perka kelionę ir prisiima visas teises ir pareigas pagal Sutartį (kiti naudos gavėjai) arba bet kuris fizinis asmuo, kuriam Sutartį pasirašęs asmuo arba bet kuris naudos gavėjas perleidžia savo teisę į kelionę, jeigu toks perleidimas leidžiamas pagal šios Sutarties sąlygas).

 

SUTARTIES ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

2.1. Kelionių organizatorius įsipareigoja:

2.1.1. Organizuoti Turistui(-ams) kelionę pagal programą, nurodytą kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje, arba, jeigu kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje nurodytos kelionės programoje buvo atlikti pakeitimai iki šios sutarties pasirašymo, pagal pakeistą programą. Katalogas arba kita kelionę aprašanti medžiaga arba pakeista programa yra neatskiriamas šios sutarties priedas.

2.1.2. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus (konkretus skaičius nurodomas konkrečios kelionės informacijoje), pranešti raštu apie kelionės anuliavimą likus ne mažiau kaip 30 d. iki kelionės pradžios.

2.1.3. Iki sutarties pasirašymo įteikti Turistui rašytinį dokumentą, kuriame būtų pateikta tiksli ir neklaidinanti informacija apie tai, kur vykstama, kelionės maršrutą (išvykimo, grįžimo vietas, datas ir laiką bei lankomas vietas ir šalis, nurodant datas, kada į jas vykstama ir išvykstama) ir jo pakeitimus, kelionėje teikiamas paslaugas, numatytas kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje arba pakeistoje programoje, transporto priemones, kuriomis vykstama, jų charakteristikas ir kategoriją, apgyvendinimo tipą, objekto vietą, kategoriją ar patogumų lygį ir pagrindinius ypatumus bei klasę (pagal atitinkamas priimančiosios valstybės taisykles), maitinimą, valstybių, į kurias vykstama, pasienio formalumus ir vizų gavimo tvarką, įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimus, laiką, per kurį gaunamos vizos, sutarties įforminimo tvarką bei sąlygas, visą kelionės kainą, kainos dalį, kuri turi būti sumokėta iš anksto, likusios sumos mokėjimo grafiką.

2.1.4. Tais atvejais, kai Kelionių organizatorius sutartimi įsipareigoja suteikti Turistui apgyvendinimo paslaugas, atitinkančias konkrečią kategoriją pagal priimančiosios šalies taisykles, nenurodant konkretus apgyvendinimo paslaugų teikėjo, Kelionių organizatorius iki sutarties pasirašymo privalo informuoti Turistą apie apgyvendinimo tipą, kategoriją bei maitinimą. Kelionių organizatorius taip pat privalo suteikti Turistui neklaidinančią ir išsamią informaciją apie patogumų, paslaugų ir pramogų lygį, kiekį ir kokybę bei galimus jų skirtumus, priklausančius nuo konkretaus apgyvendinimo paslaugų teikėjo.

2.1.5. Prieš kelionę rašytine forma Turistui pateikti: informaciją apie tarpines stotis ir sustojimo laiką, buvimo vietą bei informaciją apie keleivio vietą transporto priemonėje (išskyrus lėktuvą bei nenumatytus techninius sustojimus), kelionių organizatoriaus vietinio atstovo pavardę, adresą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą ar vietinių kelionių pardavimo agentų, į kuriuos turistas galėtų kreiptis pagalbos, adresus ir telefono numerius, jei tokių kelionių pardavimo agentų nėra, turistui nurodyti telefono numerį, kuriuo jis galėtų skambinti nenumatytu atveju, ar informaciją, kuri jam padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi ir (ar) kelionių pardavimo agentu, informaciją apie valstybių, į kurias vykstama, epidemiologinę būklę, imunoprofilaktikos reikalavimus, kuriuos reikia įvykdyti vykstant į kelionę, informaciją apie sveikatos draudimo įforminimo tvarką, informaciją apie neprivalomas draudimo sutartis, pagal kurias atlyginamos turisto išlaidos dėl organizuotos turistinės kelionės atšaukimo arba pagalbos išlaidos, informaciją apie valiutų keitimo sąlygas ir tvarką. Jei į kelionę vyksta nepilnamečiai, pateikti tėvams ar globėjams informaciją, leisiančią tiesiogiai susisiekti su vaiku ar atsakingu asmeniu vaiko buvimo vietoje.

2.1.6. Turisto(-ų) pateiktus asmens duomenis naudoti tik kelionės dokumentų įforminimui.

2.1.7. Kai sutartis sudaroma nuotolinės prekybos būdu, laikoma, kad sutartis sudaryta tokiomis sąlygomis, kokios buvo skelbiamos oficialioje Kelionių organizatoriaus interneto svetainėje (ar elektroninės prekybos sistemoje) organizuotos turistinės kelionės įsigijimo metu. Jeigu sutarties sąlygos oficialioje Kelionių organizatoriaus interneto svetainėje neskelbiamos ar organizuotos turistinės kelionės įsigijimo metu nebuvo paskelbtos, laikoma, kad sutartis buvo sudaryta pagal standartines turizmo paslaugų teikimo sutarčių sąlygas.

2.1.8. Kai turistų grupę sudaro daugiau kaip 15 nepilnamečių iki 16 metų arba daugiau kaip 7 neįgalūs nepilnamečiai, užtikrinti, kad, be kelionės vadovo, šią turistų grupę papildomai lydėtų dar vienas pilnametis asmuo.

2.1.9. Po sutarties sudarymo paaiškėjus, kad prievolių įvykdymo užtikrinimas baigiasi anksčiau, negu prasideda turistinė kelionė, iki kelionės pradžios raštu (paštu, faksu, el. paštu, trumpąja žinute ar kitu sutartyje nurodytu būdu) informuoti Turistą apie naują prievolių įvykdymo užtikrinimą, nurodant naują prievolių įvykdymo užtikrinimą patvirtinančio dokumento numerį, jo galiojimo terminą ir jį išdavusios draudimo ar finansų įstaigos rekvizitus ir kontaktinius duomenis.

2.2. Turistas(-ai) įsipareigoja:

2.2.1. Laiku sumokėti už kelionę bei pateikti visą informaciją bei dokumentus, reikalingus Kelionių organizatoriui įvykdyti šią sutartį, atvykti laiku į pirminę bei kelionės vadovo (jei kelionės vadovo paslauga numatyta sutartyje) nurodytas išvykimo vietas, laikytis organizatoriaus nurodymų dėl kelionės ar atskirų jos dalių vykdymo, laikytis viešosios tvarkos, tarptautinių keleivių vežimo taisyklių, bagažo gabenimo tvarkos ir į šalį įvežamų daiktų kiekio, skaičiaus ir draudimų reikalavimų. Vykdyti pasienio ir muitinės tarnybų nurodymus. Vykstant į kelionę su nepilnamečiais vaikais, laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 302 patvirtinto Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo (Žin., 2002, Nr. 23-858).

2.2.2. Atsakyti už kelionės metu padarytą žalą (sugadintą viešbučio inventorių, transporto priemones ir kt.). Jeigu žala padaryta nepilnamečio, visus nuostolius už jį apmoka atsakingas asmuo. Jeigu Turistas prisiima kaltę ir sutinka atlyginti žalą, jąreikia atlyginti vietoje. Tais atvejais, kai Turistas kaltės neprisiima, Kelionių organizatorius turi teisę žalą išieškoti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Turistas neprivalo atlyginti žalos, atsiradusios dėl nenugalimos jėgos.

2.3. Turistas, pagrindinė šios sutarties šalis, privalo informuoti kitus turistus – naudos gavėjus, kad kelionė yra organizuojama tik pagal šioje sutartyje nurodytas sąlygas ir visi turistai privalo vykdyti visas sutarties sąlygas.

 

TEISĖ ATSISAKYTI SUTARTIES

3.1. Turisto teisė atsisakyti sutarties:

3.1.1. Turistas turi teisę bet kuriuo metu atsisakyti sutarties. Sutarties atsisakymas įsigalioja nuo jo pareiškimo momento.

3.1.2. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias jis atsako (t. y. kai aplinkybės, kurios yra pagrindas atsisakyti sutarties, atsirado dėl paties Turisto kaltės, t. y. dėl jo tyčinių veiksmų ar neatsargumo), jis turi atlyginti Kelionių organizatoriui nuostolius, padarytus dėl tokio atsisakymo. Nuostolių dydis šiuo atveju negali viršyti maksimalios vienos kelionės kainos.

Šalys susitaria ir sutinka, kad nuostolių dėl Turisto sutarties atsisakymo dydis priklausomai nuo atsisakymo laiko yra:

Sutarties nutraukimo laikas

Sutarties nutraukimo laikas

Daugiau kaip 60 dienų iki išvykimo

10 %

Nuo 59 iki 30 dienų iki išvykimo

20 %

Nuo 29 iki 22 dienos iki išvykimo

40 %

Nuo 21 iki 16 dienų iki išvykimo

60 %

Nuo 15 iki 12 dienų iki išvykimo

85 %

Likus 11 dienų ir mažiau iki išvykimo

100 %

 

Šalys susitaria ir sutinka, kad tuo atveju, jei Turistas keliauja lėktuvu, t.y. jo kelionei užsakomi aviabilietai, nuostolių dėl Turisto sutarties atsisakymo dydis apskaičiuojamas pagal aukščiau nurodytą lentelę, bet jis negali būti mažesnis nei, kad Kelionių organizatoriaus užsakytų aviabilietų kaina (įskaitant ir Kelionių organizatoriaus nustatytus įkainius už bilietų užsakymą).

3.1.3. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl su juo susijusių aplinkybių, kurių jis negali kontroliuoti ir kurių sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, Kelionių organizatorius turi teisę reikalauti atlyginti patirtus tiesioginius nuostolius, padarytus dėl tokio atsisakymo, išskyrus atvejus, kai sutarties atsisakoma dėl nenugalimos jėgos aplinkybių. Šiame punkte nurodytais atvejais atlygintinų tiesioginių nuostolių dydis negali viršyti sutartyje nustatytos kelionės kainos.

3.1.4. Turistui atsisakius sutarties 3.1.2 ar 3.1.3 punktuose numatytais atvejais, Kelionių organizatorius, reikalaudamas Turisto atlyginti nuostolius, Turistui pageidaujant, privalo pateikti patirtų nuostolių dydį patvirtinančius įrodymus.

3.1.5. Jeigu Turistas atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias atsako Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, arba dėl su Turistu nesusijusių aplinkybių, kurių jis negali kontroliuoti ir kurių sutarties sudarymo metu negalėjo protingai numatyti, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai arba jo sutikimu kompensuota kitu būdu.

3.2. Kelionių organizatoriaus teisė atsisakyti sutarties:

3.2.1. Kelionių organizatorius turi teisę atsisakyti sutarties tik dėl svarbių priežasčių, apie kurias jis nedelsdamas informuoja Turistą.

3.2.2. Jeigu Kelionių organizatorius atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias Turistas neatsako, jis privalo pasiūlyti Turistui naują tokios pat ar geresnės kokybės kelionę (alternatyvią kelionę). Jeigu dėl pagrįstų priežasčių nėra galimybės pasiūlyti alternatyvią kelionę arba Turistas pasiūlytos naujos kelionės atsisako, jis turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už neįvykusią kelionę sumokėti pinigai.

3.3. Kelionių organizatorius, atsisakęs sutarties, privalo organizuoti kelionę iš naujo arba grąžinti Turistui pinigus už kelionę bei atlyginti Turistui turtinę žalą. Žala neatlyginama tais atvejais, kai sutarties atsisakoma dėl 2.1.2 punkto aplinkybių arba nenugalimos jėgos.

3.4. Kai, nutraukus sutartį, Kelionių organizatoriui ir (ar) kelionių pardavimo agentui atsiranda pareiga grąžinti Turistui visus ar dalįuž kelionę sumokėtų pinigų, pinigai turi būti grąžinti į Turisto nurodytą sąskaitą per 10 darbo dienų nuo sutarties nutraukimo.

 

SUTARTIES SĄLYGŲ PAKEITIMAS

4.1. Kelionių organizatorius dėl svarbių priežasčių, apie kurias jis nedelsdamas informuoja Turistą, gali pakeisti atitinkamą sutarties sąlygą. Turistas turi teisę atsisakyti keisti sutartį.

4.2. Kelionių organizatorius turi teisę, likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 20 dienų, padidinti kelionės kainą dėl to, kad pasikeičia vežimo išlaidos, įskaitant išlaidas degalams, privalomiems mokesčiams ar atitinkamų valiutų keitimui. Kelionių organizatorius nurodo, kodėl padidėjo kaina ir kaip buvo apskaičiuotas kainos padidėjimas. Turistas turi teisę atsisakyti kainos didinimo.

4.3. Jeigu Turistas atsisako keisti sutarties sąlygas 4.1, 4.2 punktų atvejais, Kelionių organizatorius įgyja teisę atsisakyti sutarties. Tokiu atveju Turistas turi teisę reikalauti grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus arba, jei kelionė iš dalies jau įvyko, kompensuoti proporcingą jų dalį. Jei Kelionių organizatorius atsisako sutarties po to, kai Turistas atsisako keisti sutarties sąlygas 4.1 punkto atveju, tai atitinkamai taikomas šios sutarties 3.3 punktas.

 

SUTARTIES ŠALIŲ PASIKEITIMAS

5.1. Bet kuris šios sutarties Turistas turi teisę, likus iki kelionės pradžios ne mažiau kaip 10 dienų, perleisti savo teisę į kelionę trečiajam (kelionę perimančiam) asmeniui, kuris vykdys visas sutarties sąlygas.

5.2. Tais atvejais, kai toks perleidimas prieštarauja asmens, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, taisyklėms (t. y. jei per laiką, likusį iki kelionės pradžios, jau neleidžiama užsakyti vietos transporto priemonėje ir (ar) viešbutyje naujo asmens vardu), Turistui turi būti pateiktos šios taisyklės.

5.3. Sutarties perleidimas turi būti įformintas susitarimu, atitinkančiu Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Civilinis kodeksas) reikalavimus, su trečiuoju (kelionę perimančiu) asmeniu, o kelionę perimantis asmuo, sudaręs tokį susitarimą, ar Turistas, perleidęs kelionę, apie tai raštu privalo pranešti Kelionių organizatoriui ir perduoti informacijąbei dokumentus, reikalingus sklandžiai įvykdyti šią sutartį kelionę perėmusio asmens atžvilgiu. Teisę į kelionę perleidžiantis Turistas ir trečiasis (kelionę perimantis) asmuo, perėmęs kelionę, atsako solidariai Kelionių organizatoriui už kelionės kainos ir išlaidų, susijusių su teisės į kelionę perleidimu, sumokėjimą.

 

ATSAKOMYBĖ UŽ NETINKAMĄ SUTARTIES VYKDYMĄ

6.1. Jeigu sutartis nėra vykdoma pagal Turisto protingus lūkesčius, kurių pagal sutarties sąlygas ir teikiamų paslaugų pobūdį Turistas galėjo turėti, Kelionių organizatorius privalo atlyginti Turistui nuostolius. Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojasi, neatsako už netinkamą sutarties vykdymą, jeigu:

6.1.1. dėl netinkamo sutarties vykdymo kaltas Turistas (2.2.1 punkto sąlygų nevykdymas ir kt. priežastys);

6.1.2. užnetinkamą sutarties vykdymą, kurio Kelionių organizatorius nenumatė ir negalėjo numatyti, atsako trečiasis asmuo, nesusijęs su šia sutartimi;

6.1.3. sutartis netinkamai vykdoma dėl nenugalimos jėgos arba dėl įvykio, kurio Kelionių organizatorius ar asmuo, kurio pagalba Kelionių organizatorius naudojosi, atsižvelgiant į visą įmanomą jų apdairumą, nenumatė ir negalėjo numatyti.

6.2. Jeigu sutartis vykdoma ne pagal Turisto lūkesčius, Kelionių organizatorius, atsižvelgdamas į konkrečias aplinkybes, privalo teikti Turistui visokeriopą pagalbą ir paramą. Jeigu priežastis, dėl kurios sutartis nėra tinkamai vykdoma, susijusi su pačiu Turistu, Kelionių organizatorius turi teikti Turistui tokią pagalbą ir paramą, kurios, remiantis protingumo kriterijumi, gali būti reikalaujama iš Kelionių organizatoriaus pagal sutartį. Šiuo atveju Kelionių organizatoriaus išlaidas, susijusias su tokios pagalbos ir paramos teikimu, turi atlyginti pats Turistas. Jeigu užnetinkamą sutarties vykdymą atsako Kelionių organizatorius arba asmuo, kurio pagalba jis naudojasi (6.1 punktas), tai visas išlaidas, susijusias su papildomos pagalbos ir paramos teikimu Turistui, apmoka pats Kelionių organizatorius.

6.3. Jeigu prasidėjus kelionei paaiškėja, kad Kelionių organizatorius negalės įvykdyti pagrindinės sutartų paslaugų,nurodytų šioje sutartyje, dalies, tai jis privalo pasiūlyti Turistui tinkamas alternatyvias paslaugas už tokią pačią kainą sutartyje nurodytam terminui ir kompensuoti Turistui anksčiau pasiūlytų ir faktiškai suteiktų paslaugų kainos skirtumą. Jeigu Kelionių organizatorius dėl pagrįstų priežasčių negali pasiūlyti alternatyvių paslaugų arba dėl protingų priežasčių Turistas jų atsisakė, Kelionių organizatorius, be papildomo užmokesčio, turi užtikrinti Turisto grąžinimą atgal arba nuvežimą į kitą vietovę, dėl kurios sutinka Turistas, taip pat grąžinti Turistui pinigus už nesuteiktas paslaugas.

6.4. Kelionių organizatorius neturi teisės riboti ar panaikinti savo civilinę atsakomybę už žalą, padarytą Turistui, jeigu žala padaroma dėl Kelionių organizatoriaus tyčios ar didelio neatsargumo.

6.5. Turistui padaryta turtinė ir neturtinė žala atlyginama Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

6.6. Kelionių organizatorius atsako už kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje, kuri yra neatskiriama šios sutarties dalis, pateiktos informacijos teisingumą ir tikslumą, išskyrus bent vieną iš šių atvejų, kai:

6.6.1. Turistui iki sutarties sudarymo buvo pranešta apie šios informacijos pasikeitimus, o kataloge ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje buvo aiškiai numatyta pakeitimų galimybė;

6.6.2. pakeitimai daromi po sutarties sudarymo abiejų šalių rašytiniu susitarimu.

 

BENDROSIOS SĄLYGOS

7.1. Turisto teises ginaCivilinis kodeksas, Vartotojų teisių gynimo įstatymas, Reklamos įstatymas, Turizmo įstatymas bei kiti įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai bei ši sutartis.

7.2. Šalys susitaria ir sutinka, kad, jeigu Turistas (-ai) ne dėl organizatoriaus kaltės negaunaįvažiavimo vizos, pamiršta ar pameta asmens dokumentus, jei dokumentai yra netvarkingi ir neparuošti kelionei, jeiguTuristas (-ai) neatvyksta į pirminę išvykimo bei keliones vadovo nurodytas išvykimo vietas, savavališkai nutraukia kelionę ar atsisako dalies paslaugų, Kelionių organizatorius neatsako ir su tuo susijusių išlaidų Turistui (-ams) neapmoka.

7.3. Kelionės metu atsiradusias pretenzijas dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo, Turistas turi nedelsdamas pareikšti žodžiu Kelionių organizatoriaus vietiniam atstovui arba kelionės vadovui, o jei šių nėra, – Kelionių organizatoriui. Pretenzijos dėl nesprendžiamų ar netinkamai sprendžiamų problemų turi būti pareikštos raštu. Nepavykus pretenzijų išspręsti kelionės metu, Turistas pretenzijas Kelionių organizatoriui gali pareikšti raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius privalo Turistui raštu atsakyti į pareikštas pretenzijas per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Ginčai dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo sprendžiami derybomis, o jei nepavyksta susitarti, – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

7.4. Ginčus dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo nagrinėja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka.

7.5. Po šios sutarties pasirašymo sutarties sąlygų esminiai pakeitimai (pagrindinė sutartų paslaugų dalis ir kaina) galimi tik abiejų šalių rašytiniu susitarimu.

7.6. Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo 8 straipsnio 10 dalį įgyvendinančių ir kitų teisės aktų numatytais atvejais ir tvarka Turistai dėl turizmo paslaugų teikėjų prievolių nevykdymo gali kreiptis į Valstybinį turizmo departamentą.

7.7. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais: po vieną Kelioniųorganizatoriui ir Turistui(-ams). Visi egzemplioriai turi vienodą juridinę galią.

7.8. Šios Turizmo paslaugų teikimo sutarties nuostatos privalomos Kelionių organizatoriui ir visiems Turistams. Turistas patvirtina, kad nuodugniai susipažino su pateikta sutartimi ir suprato visas jos nuostatas bei informavo kitus Turistus – naudos gavėjus, kad turistinė kelionė yra organizuojama tik pagal šioje sutartyje nurodytas sąlygas ir visi Turistai privalo vykdyti visas sutarties sąlygas.