UŽBURIANTI ISLANDIJA

Nuolat pulsuojantys geizeriai, krentantys kriokliai, ledynai, karštos versmės, ugnikalnių krateriai, banginiai, pliaukšintys savo didžiulėmis uodegomis ir pėsčiųjų žygis, kuomet net keturias dienas galėsime iš arti mėgautis kontrastingais Islandijos peizažais ir prasilenkti su ugnikalniu, kurio pavadinimo beveik niekas neištaria – Eyjafjallajokull. Išmokysime ištarti!

1 diena Skrydis į Reikjaviką, pažintis su miestu

Skrydis iš Lietuvos į Islandiją. Atvykę į Reikjaviką sėsime į nuomotą mikroautobusą (arba automobilius) ir vyksime iki viešbučio, kuriame įsikūrę turėsime laisvą vakarą sostinėje. Norintieji galės nuvykti iki garsiosios Žydrosios lagūnos. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Žymiausi Islandijos geizeriai, senasis Altingas bei didingasis Gullfoss krioklys

Iš pat ryto automobiliais pajudėsime link žymiausių Islandijoje Geysir ir Strokkur geizerių. Nors didžiausis iš jų – Geysir, išsiveržia nereguliariai, tačiau vien tik Strokkur geizeris kas 4 – 8 minutes išspjauna vandenį į 15 – 20, o kartais ir į 40 metrų aukštį, todėl nuostabių vaizdų tikrai nepraleisime. Pakeliui taip pat sustosime Þingvellir vietovėje, kurioje 930 – 1798 m. atviroje erdvėje po kelias savaites posėdžiaudavo islandų Altingas – tautos įstatymų leidybos bei teisminės valdžios institutas. Ažiūrėję geizerius, vyksime iki greta esančio didžiausio Islandijoje Gullfoss krioklio, o vėliau laukia kelionė iki Selfoss krioklių, prie kurių laukia nakvynė kempinge palapinėse. Norientiems, bus galimybė suroganizuoti nakvynę vasaros nameliuose.

3 diena Įspūdingi mėnulio peizažai pakeliui į Landmannalaugar stovyklą

Šią dieną paliksime nuomotus automobilius kempinge ir sėsime į specialų vietinį autobusą, kuriuo 3 – 4 valandas keliausime iki atokios Landmannalaugar (600 m. virš jūros kygio) vietovės, kurioje, pasigrožėję vaizdais bei išsimaudę natūraliose karštosiose versmėse, nakvosime palapinėse kempinge.

4-7 dienos Žygis iki Hraftinnusker stovyklos

Per šias keturias dienas laukia vienas įstabiausių trekingų visoje Islandijoje. Visos trasos ilgis – 54 kilometrai, kuriuos pėsčiomis įveikiant kiekvieną dieną, atsivers vis nuostabesni Islandijos peizažai. Šiame maršrute pamatysime tiek skirtingų spalvų kalnus, slėnius, tiek ledynus bei karštąsias versmes. Tai bus ištvermės ir užsispyrimo reikalaujanti kelionės dalis, kuri tikrai atsipirks nuostabiais vaizdais ir potyriais. Šiame etape visas naktis nakvosime palapinėse (pagal išankstinį pageidavimą galima bus užsisakyti nakvynes nameliuose), taip pat su savimi turėsime neštis šiam kelionės etapui reikalingą maistą bei daiktus. Kiekvienam iš viso reikės neštis apie 10 – 15 kg svorio sveriančias kuprines. Visgi pats maršrutas nėra labai sudėtingas – aukščiausiai pakilsime iki 1200 metrų aukščio, o eisime po 5 – 7 valandas per dieną (apie 12 – 15 km). Be to, nakvynės vietose visur bus galimybė nusiprausti duše. Nors daiktus nešti kai kam gali atrodyti iššūkis, bet dėl nepakartojamų vaizdų galima kiek ir pakentėti.

Pirmąją  žygio dieną laukia apie 12 kilometrų kelias, kurį įveiksime per 4 – 5 valandas ir pakilsime iki aukščiausio žygio taško – Hraftinnusker kempingo (1281 m.). Pagal pasirinkimą nakvosime palapinėse arba namelyje.

  

5 diena Spalvingieji riolito kalnai, pakeliui į Alfavatno stovyklą

Antrąją žygio dieną kelias ves per spalvotus riolito kalnus, o vėliau leisis per aptirpusius ledynus bei tamsias vulkanines uolienas. Taip 4 – 5 valandas žygiuosime iki Alfavatn vietovės, kurioje laukia nakvynė (~700 m.)

6 diena Emstrur kanjonas ir pažintis su Ejafjalajokul ugnikalniu

Trečiąją dieną laukia 6 – 7 valandų žygis iki Emstrur bazės, įsikūrusios visai greta milžiniško Sydri – Emstrur kanjono. Be to, dienos pabaigoje iš tolo pasimatys ir garsusis Ejafjalajokul ugnikalnis, kurio išsiveržimas 2010 metais sujaukė tūkstančių keliautojų planus dėl atšauktų skrydžių visoje Europoje ir dalyje Šiaurės Amerikos.

7 diena Paskutinė žygio diena iki Thorsmorko vietovės

Ketvirtą dieną leisimės toliau žemyn ir iš viso per 6 – 7 valandas nužygiuosime apie 15 kilometrų. Taip palengva pasieksime žygio tikslą – Thorsmork vietovę, kurioje laukia nakvynė.

8 diena Kelionė į Skaftafell nacionalinį parką

Ryte specialiu autobusu grįšime iki kempingo, kuriame sėsime į čia paliktą mikroautobusą (automobilius) ir vyksime į nepakartojamo grožio Skaftafell nacionalinį parką, užburiantį savo kalnų bei ledynų peizažais. Greta parko esti ir didžiausias Europoje Vatnajokull ledynas. Iš karto atvykę į kempingą įsikursime ir pailsėsime. Pagal norus ir galimybes, išsiskaidysime į kelias grupes. Vieni galės lengvai pasivaikščioti iki nuostabaus grožio krioklio, o norintieji su vietiniais gidais galės išbandyti jėgas tris valandas truksiančiame pasivaikščiojime po Vatnajokull ledyną. Laukia nesudėtingas trekingas ledu – kates bei ledkirčius parūpins vietiniai gidai. Virvėmis kopinėti tikrai nereikės – tai greičiau nesudėtingas pusdienio žygis ledu. Į pavakarę visi sugrįšime į kempingą, kuriame ilsėsimės bei nakvosime.

9 diena Kelionė į Myvatno ežerą, apžiūrint nepakartojamus Hverfjal kraterius

Anksti iš ryto automobiliais pajudėsime į Islandijos šiaurės rytinę dalyje esantį garsųjį Myvatno ežerą. Laukia visą dieną truksianti kelionė, apdovanosianti mus nepakartojamais vaizdais. Atvykę įsikursime kempinge, o vakare eisime apžiūrėti nuostabaus Hverfjal kraterio. Vėliau laukia poilsis ir maudynės Myvatno karštosiose versmėse

10 diena Galingiausias Europoje Dettifoso krioklys

Galingiausias Europoje Defitoss krioklys ir kelionė atgal į Reikjaviką, sustojant apžiūrėti banginių. Laukia visos dienos kelionė atgal į Reikjaviką. Papusryčiavę vyksime apžiūrėti galingiausio Europoje krioklio – Dettifos, o vėliau tęsime kelionę mikroautobusu į antrą pagal dydį Islandijos miestą – Akureyri, o norintieji galės pasinaudoti proga ir leistis į tris valandas trunkančią Banginių ekskursiją laivu. Jos metu išvysime ne tik neįtikėtino dydžio banginius, bet ir turėsime progą stebėti salos grožį iš jūros. Po turo vyksime atgal link Reikjaviko. Įsikursime sostinėje esančiame kempinge.

11 diena Skrydis į Lietuvą

Kelionė namo

į kelionės kainą

Įskaičiuota Neįskaičiuota Svarbu
 • Automobilių nuoma bei kuras, kitos su transportu susijusios išlaidos
 • Nakvynės viešbutyje Reikjavike bei kepminguose
 • Išlaidos paminėtoms lankytinoms vietoms ir nacionaliniams parkams
 • Lietuvio kelionių vadovo paslaugos
 • Tarptautiniai skrydžiai (~300 – 500 Eur)
 • Išlaidos bendrai gaminamam maistui (~70 –  100 Eur)
 • Papildomai lankomi objektai (norintiems): Žydroji lagūna (~40 Eur), žygis ant ledyno (~80 eur.), banginių turas (~85 Eur)
 • Savos išlaidos papildomam maistui, gėrimams bei lauktuvėms
 • Draudimas (galite įsigyti iš mūsų)
 • Papildoma priemoka už kalnų/vasaros namelius (suma priklauso nuo nakvynių skaičiaus)
 • Kelionė įvyks susirinkus mažiausiai 8 keliautojams
 • Kelionė skirta keliautojams nuo 18 metų
 • Kelionėje numatyti žygiai, nereikalauja jokių techninių žinių ar specialios įrangos ir yra pritaikyti pradedantiesiems kalnų mėgėjams. Visgi prieš kelionę patartina pasportuoti bei fiziškai pasitreniruoti, nes žygio metu reikės neštis kuprinę su visais daiktais bei maistu.
 • Žygiui reikalingą inventorių (palapines, miegmaišius, kilimėlius ir kt.) vešimės iš Lietuvos. Tikslų daiktų sąrašą gausite iš anksto prieš kelionę, o neturintiems reikiamo inventoriaus, patarsime kur jį galite įsigyti ar pagelbėsime pasiskolinant/išsinuomojant. Svarbu  būti pasiruošus įvairioms oro sąlygoms!
 • Nors daugiausiai miegosime palapinėse kempinguose, tačiau juose yra įrengti dušai, taip pat bus galimybė pasikrauti elektros prietaisus.
 • Maistą dažniausiai gaminsimės patys ant primusų, tačiau daug kur pakeliui bus galimybės pavalgyti ir kavinėse.
 • Norintiems keturių žygio dienų metu miegoti ne palapinėse, o kalnų nameliuose (5 nakvynės), papildoma priemoka: 350 Eur. Tokiu atveju, nereikės neštis palapinės ir dalies daiktų.