Sicilijos prieskoniai

Sicilija – įspūdžių šalis. Šioje kelionėje gyvensime vietiniuose unikaliuose viešbučiuose ir sodybose, kur galėsime pajusti vietinių žmonių gyvenimą, tradicijas, tikrą maistą. Kai kurie mūsų maršrutai unikalūs bei neturistiniai ir pasiekiami tik su vietinio gido pagalba. Visą laiką Jus lydės lietuvė gidė, labai gerai pažįstanti Siciliją, nes  jau 10 metų joje gyvena. Šioje kelionėje mokysimės mėgautis kiekviena akimirka taip, kaip tai daro siciliečiai. Neskubėdami ragausime salos kulinarinius šedevrus, leisimės į ilgus pasivaikščiojimus po gamtos draustinius ir kanjonus, medituosime laukiniuose paplūdimiuose ir prie smaragdinių kalnų upelių, klajosime žymiausių Baroko senamiesčių labirintais, žavėsimės archeologiniais paminklais ir senoviniais nekropoliais, aplankysime ekologinius ūkius ir susipažinsime su vietiniais gamintojais, diskutuosime beragaudami vyną ir aišku, šiek tik išsigąsime aktyvaus Etnos ugnikalnio!

 

1 diena Skrydis į Siciliją

Skrydis iš Lietuvos į Siciliją, atvykimas į Kataniją vakare, automobilių nuoma. Pervežimas iš Katanijos oro uosto į Sirakūzus. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pažintis su Sirakūzais

Sirakūzai – sapnas apie senovės graikus.
Pirmąjį rytą saloje pradėsime gerdami capuccino su cornetto užburiančioje pagrindinėje aikštėje Piazza Duomo. Užsuksime į pagrindinę Katedrą ir Chiesa Santa Lucia, kurioje galima pamatyti Caravaggio paveikslą „Šv. Liucijos palaidojimas“. Sirakūzai buvo įkurti graikų prieš 3.000 metų, o dabartinis senamiestis pavadinimu „Ortigia“ – UNESCO pasaulio paveldo objektas. Prie uosto krantinės pamatysime natūraliai augantį papirusą: jį galima pamatyti tik Sirakūzuose ir Egipte. Aplankysime triukšmingąjį rytinį Sirakūzų turgų – spalvų ir kvapų karalystę, kurioje verda vietinis gyvenimas. Paragavę vietinių delikatesų, gelato, važiuosime iki Sirakūzų archeologinio parko. Graikų amfiteatras, įkurtas V a.pr.m.e., yra didžiausias tokio pobūdžio teatras pasaulyje, sutalpindavęs apie 15.000 žiūrovų. Apžiūrėsime Dioniso ausį bei Romėnų amfiteatro liekanas.
Važiuodami link sodybos, aplankysime kaktusų ir sukulentų ūkį Vivai Cuba. Ši vieta saugo didžiausią Sicilijoje kaktusų kolekciją, o taip pat unikalią vienos šeimos istoriją. Pasigrožėję augalais, atvažiuosime iki paplūdimio ir įsikursime senovinėje sodyboje, kurioje gyvensime dvi dienas. Maudynės ir meditacija per saulėlydį.
Galimybė pavakarieniauti sodyboje.

3 diena Noto miestas ir pasivaikščiojimas kanjone

Meditacinis ėjimas (angl. mindful walking) – įsijautimas į gamtą, grįžimas į žmonijos praeitį.
Papusryčiavę ir išsimaudę krištolinėje jūroje, važiuosime į nedidelį kanjoną Cava del Carosello. Leisimės į kelias valandas trunkantį žygį (8 km): nusileisime iki upės, apžiūrėsime senojo Noto miesto, sunaikinto žemės drebėjimo 1693 metais, liekanas, uolose iškaltas senovines odos gamyklas bei malūnus, siekiančius XI a. arabų periodą. Piknikas, maudynės, meditacija gamtoje.
Antrąją dienos pusę atvažiuosime į atstatytą XVIII a. Noto miestą, Sicilijos pasididžiavimą. 2002 metais jis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip vėlyvojo baroko Europos miestų idealus pavyzdys. Nepraleisime progos paragauti garsiausių Noto ledų su citrinomis, bazilikais ir šafranu.
Vakarienė Noto mieste arba sodyboje.

4 diena Vendikari gamtos rezervatas - paukščių rojus ir laukiniai paplūdimiai

Pusryčiams važiuosime aplankyti citrusų, migdolų ir alyvuogių ekologinį ūkį, kur degustuosime uogienes ir padažus. Šis ūkis saugo gražią vienos šeimos istoriją. Po pusryčių važiuosime į Riserva Naturale di Vendicari gamtos rezervatą, garsėjantį ne tik nuostabia gamta, bet ir didinga istorija. Pasivaikščioję tarp pelkių, kuriose migruoja laukiniai paukščiai ir flamingai, tarp saugomų smėlio kopų – laukinių vėžlių gyvenviečių, tęsime žygį pėsčiomis takeliu palei jūrą. Po kelių valandų ėjimo (8 km) tarp laukinių čiobrelių krūmų, pasieksime gražiausią Pietų Sicilijos laukinį paplūdimį Spiaggia Calamosche.
Antroje dienos pusėje atvažiuosime į mažytį žvejų miestelį Borgo Marzamemi, garsėjantį senovine tonnara tunų gaudymo vieta ir ypatinga atmosfera. Paragausime tikrosios, pagal antikinį receptą gaminamos, migdolų granita. Miestelio pagrindinėje aikštėje pasijunti taip, tartum laikas neegzistuotų.
Vakarą paliksime vyno degustacijoms vienoje iš Noto regiono vyninių cantine di Val di Noto.
Vakare atvažiuosime į vilą, kurioje praleisime tris naktis.

5 diena Sicilija ir jos prieskoninės žolelės - auginimas, džiovinimas, eterinių aliejų gamyba

Šią dieną skirsime pažinčiai su Sicilijos prieskoniais. Sužinosime apie žolelių perdirbimo etapus – aplankysime žolelių ekologinį ūkį, pasimokysime žolelių džiovinimo bei eterinių aliejų gamybos.
Uostysime braškinį geranium, įvairių rūšių oregano, ananasinius šalavijus, šafraną ir t.t.
Po šios kvapų kelionės važiuosime į miestelį Palazzolo Acreide – gurmanų rojų, garsėjantį savo nepriekaištingomis konditerijos gamyklomis. Paragausime geriausių cannoli ir arancini su pistacijomis.
Vakarienė geriausioje miestelio picerijoje.
Grįžimas į vilą.

6 diena Žygis į Anappo upės slėnį arba kelionė laiku

Papusryčiavę važiuosime į Pantalica – archeologijos ir gamtos draustinį, saugomą UNESCO. Prieš leisdamiesi į kelias valandas trunkantį žygį pėsčiomis, užsuksime į miestelį Ferla, paragausime sūrių vietinėje sūrių gamyklėlėje ir apsipirksime piknikui.
Pantalikoje užgimė pirmykštė civilizacija, siekianti XIII a.pr.m.e. Puikiai išlikusiose uolose iškaltos daugiau nei 5 tūkst. kapaviečių, arabų gyvenvietės, bizantiečių laikotarpio bažnyčios ir smaragdinės upės baseinai sukuria nepakartojamą įspūdį. Po kelių valandų žygio pėsčiomis išsimaudysime lediniame upelyje ir atsipalaiduosime prie krioklių.
Grįžę vakare, mūsų vilos virtuvėje visi kartu ruošime sicilietišką vakarienę ir mokysimės populiariausių salos receptų.

7 diena Iblėjų kalnų miesteliai - pažintis ir kulinariniai malonumai

Pirmąją dienos pusę aplankysime Iblėjų kalnų perlą Ragusa Ibla senamiestį. Šiam nuostabiam miestui skirsime kelias valandas. Apžiūrėsime ant aukštų šlaitų įsikūrusias bažnyčias bei vienuolynus.

Antrąją dienos pusę važiuosime į Modica – Sicilijos šokolado sostinę. Aplankysime garsiausias šokolado gamyklas ir vienoje iš jų pasimokysime šokolado gaminimo meno. Pabudinsime savo vaizduotę ir kūrybą: Sicilijoje šokoladas gaminamas su čili pipirais, žolelėmis, jazminais, druska ir pan. Pasivaikščioję po Modikos viršutinį miestą, arabų kvartalą, ankstyvuosius urvinius būstus keliausime šalia Katanijos esančią sodybą, kurioje nakvosime dvi naktis.
Vakarienė sodyboje.

8 diena Nepakartojamos Etnos ugnikalnio panoramos

Šią dieną mūsų lauks pažintis su Etna – Sicilijos simboliu. Etna – tai didžiausias Europoje veikiantis ugnikalnis ir vienas aktyviausių pasaulyje. Neapsakomi kraštovaizdžiai, alsuojančios žemės garsai ir ugnikalnio didybė – patirtis, kurios neįmanoma aprašyti žodžiais.

Nakvynė sodyboje. Atsisveikinimo vakaras.

9 diena Skrydis namo

Keliaujame namo. Sicilija mums linki gero kelio!

į kelionės kainą

Įskaičiuota Neįskaičiuota Svarbu
 • Jus į nuotykį Sicilijoje lydės kelionių organizatorė ir šios kelionės vadovė Margarita Ivasko, kuriai nuo 2010 metų Sicilija jau tapo antrieji namai
 • Pervežimai iš/į oro uostus
 • Visos transporto ir vairuotojo išlaidos
 • Nakvynės viešbučiuose bei pusryčiai
 • Nacionalinių ir gamtos parkų bilietai
 • Sicilijos prieskoninių žolelių gamyba, dalyvavimas gamybos procese
 • Kaktusų ir sukulentų ūkis
 • Vyno degustacija
 • Uogienių ir padažų degustacija
 • Šokolado fabrikėlis ir degustacija
 • Trys piknikai – pietūs žygių metu
 • Skrydis iš Vilniaus į Kataniją ir atgal (~250 – 300 Eur)
 • Išlaidos maistui ir vakarienės. Skaniai pavakarieniauti sodyboje galima už 15 eurų, o bendram pietų piknikui – galimos išlaidos iki 5 EUR.
 • Išlaidos lauktuvėms ir kitos asmeninės išlaidos
 • Kelionė įvyks susidarius mažiausiai 10 keliautojų grupei
 • Esant mažesnei (pvz. 4-5 žmonių grupelei) dėl kelionės kainos teiraukitės atskirai
 • Prie visų patogių, lengvų, vasariškų drabužių ir avalynės nepamirškite kelnių ir šiltesnio megztuko ar lengvos striukės (nuo lietaus) taip pat maudymosi kostiumo
 • Tai aktyvi kelionė ir 3 dienas yra numatyti 8-10 km žygiai pėsčiomis. Žygiai nėra techniškai sudėtingi, bet gera fizinė forma padės mėgautis Sicilijos grožiais
 • Idealiausias kelionės bagažas – 10-12 kg svorio kuprinė/lagaminas ir nedidelė kuprinėlė atskiriems žygiams bei išvykoms